4 kwietnia Tradis łączy się z Eurocash S.A. i zmienia się w Eurocash Dystrybucja

Tradis

-> Dla studenta -> Spotkania ze studentami

Kawiarenki Zawodowe

Jako firma otwarta na młodych ludzi, z przyjemnością uczestniczyliśmy 13 kwietnia 2011 r. w Kawiarenkach Zawodowych – projekcie realizowanym przez Biuro Promocji Zawodowej Studentów i Absolwentów KUL, mającym na celu przybliżyć studentom specyfikę pracy w różnych zawodach. Zaprezentowaliśmy to, na czym znamy się najlepiej – logistykę oraz związane z nią profesje.

Reprezentowali nas: Adam – Dyrektor Rozwoju Logistyki i Tomasz – Specjalista ds. Gospodarki Magazynowej, którzy podczas trwającego około 2 godziny spotkania, dzielili się ze studentami wiedzą i doświadczeniami związanymi z pracą logistyka.                        

Studenci poznali zawód logistyka „od podszewki”  – usłyszeli m.in. o wymaganiach stawianych kandydatom na to stanowisko, możliwościach zatrudnienia, a także różnorodność i wielość zadań i obowiązków, jakie wiążą się z tym zawodem, w zależności od miejsca zatrudnienia w strukturze organizacyjnej Tradis.

Spotkanie upłynęło w przyjaznej i swobodnej atmosferze - zaciekawieni studenci, chcący zgłębić zawód logistyka, zadawali pytania na interesujące ich tematy, a Adam i Tomasz z chęcią dzielili się doświadczeniami związanymi z pracą w branży logistycznej.                                            

                              


 

Targi Pracy

Miło nam poinformować, iż po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w Targach Pracy zorganizowanych przez Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Politechnikę Lubelską.

18 listopada 2010 r. mieliśmy okazję spotkać się ze studentami KUL-u oraz przedstawić im nasze aktualne oferty pracy i praktyk. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas ilość studentów zainteresowanych naszą firmą.

23 listopada 2010 r. uczestniczyliśmy w Targach Pracy organizowanych przez Politechnikę Lubelską. Tutaj również zapoznawaliśmy studentów z ofertą rekrutacyjną naszej firmy. 

Podczas targów, studenci zadawali pytania dotyczące specyfiki działania naszej firmy, możliwości odbywania praktyk, staży oraz uzyskania zatrudnienia w naszych strukturach.

W ramach Targów Pracy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim   przeprowadziliśmy także szkolenie pt. "Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?" Szkolenie prowadzone przez pracownika Działu Rekrutacji i Rozwoju Zasobów Ludzkich miało na celu zapoznanie uczestników z tajnikami jednego z najważniejszych etapów rekrutacji - rozmowy kwalifikacyjnej.


 

 

 


 

Spotkanie ze studentami Ekonomii KUL

 

Po raz kolejny zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni aktywnością i wiedzą lubelskich studentów. Tym razem spotkaliśmy się z żakami na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 17 listopada 2010 r.

Wykład na temat logistyki sektora FMCG oraz jego integracji  przeprowadził Krzysztof - Dyrektor Logistyki w naszej firmie.


 

"Studenci zaskoczyli mnie swoją wiedzą na temat procesów logistycznych - mówi Krzysztof - Zadawali pytania dotyczące sektora FMCG, procesów zachodzących zarówno w nim, jak i w naszej grupie handlowej. Te pytania świadczyły o dużej wiedzy słuchaczy na dany temat. "

Wszystkim studentom dziękujemy za zaintersowanie naszą firmą i zapraszamy na kolejne spotkania! 

                                             


 

Aisec Case Study 2010r.

W dniach 24-26 IV.2010r., już po raz kolejny uczestniczyliśmy w projekcie Aiesec Case Study. W tym roku, do wygrania został przewidziany płatny staż w Dziale Logistyki Tradis Sp. z.o.o.

Dzień przed rozpoczęciem konkursu, najlepsza dwunastka finalistów została zaproszona na spotkanie w siedzibie naszej firmy, na którym dokładnie zapoznali się z zadaniem oraz naszymi wymaganiami. W spotkaniu uczestniczyli: Asia - Specjalista ds. Rekrutacji i Rozwoju ZL oraz Tomek, Specjalista ds. Gospodarki Magazynowej, który był autorem zadania konkursowego. Zadanie polegało na zaprojektowaniu hali magazynowej wraz z przyległym placem.

Podczas pierwszego dnia projektu, uczestnicy pracowali w czteroosobowych grupach, pod czujnym okiem Asi i Tomka. Drugi dzień finału polegał na kontynuacji pracy grupowej, jednak już bez naszego udziału.

W niedzielę ogłosiliśmy zwycięską grupę. Na rozmowę rekrutacyjną do siedziby firmy zaprosiliśmy 7 osób, w tym całą grupę zwycięską. Po rozmowach wyłoniliśmy jedną osobę, która w lipcu odbędzie płatną praktykę w Dziale Logistyki.

Poziom tegorocznej rywalizacji był bardzo wysoki. Uczestnicy wyróżniali się wysokim poziomem wiedzy, kreatywności i zaangażowania.